Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz
   
 
 

Téma měsíce 2008
Téma měsíce 2009
Svatební šaty
Společenské šaty
Denní oblečení
Domácí oblečení
Oblečení pro Kena
Ostatní oblečky
Střihy a návody
Nábytek a bytové doplňky
Jídlo, květiny a doplňky
Zvířátka a ostatní
Zátiší a kulisy
Šperky a ozdoby
Barbie
Ru Paul
Tonner
Fashion Royalty
Celebrity show
OOAK tvorba
MIISS 2010
Michael Jackson
Cruella De Vil

Stránka, která není až tak úplně věnovaná panenkám, ale spíše mým koníčkům a hobby.

Vánoční cukroví a cukrařina
Nehty a zdobení nehtů
Fotografování
Kreslení a malování
Make-up a líčení
Ruční práce
Vaření
Ostatní hobby a koníčky

 

Vánoční cukroví a cukrařina

Je sice již po vánocích, ale věřím tomu, že cukroví se v mnohých rodinách dělá i během roku. A tak Vám přináším svojí kolekci cukroví, které dělám každoročně na slavnostní tabuli. Ostatně jedna z mých profesí je i povolání cukráře :o)

  Vánoční cukroví   Vánoční cukroví   Vánoční cukroví   Vánoční cukroví   Vánoční cukroví  

1. Hrudky z ovesných vloček
suroviny: máslo 0,500kg; cukr krupice 0,600kg; vejce 4ks; ovesné vločky 0,600kg; hladká mouka 0,300kg; hrozinky 0,200kg; prášek do pečiva 2ks.
postup: všechny suroviny smícháme a vytvoříme tuhé těsto, necháme odležet cca 2hodiny v chladu. Poté z těsta vyvalujeme kuličky, které dáváme na plech a mírně je zploštíme, pečeme na 180stupňů

2.Kakaové slepované meruňkovou marmeládou
suroviny: hladká mouka 0,375kg; cukr moučka 0,165kg; vanilin 1ks; hera 0,325kg; vejce 1ks; kakaový prášek 0,100kg; prášek do pečiva 1/2ks.
postup: suroviny smícháme v tuhé těsto a necháme cca 2hodiny odležet v chladu. Poté těsto vyválíme a vykrajujeme z něj tvary, které pečeme na 180stupňů. Tvary pak lepíme meruňkovou marmeládou, zdobíme máčením v čokoládě a sypeme barevným máčkem.

3. Kokosky
suroviny: cukr krupice 0,400kg; bílky 0,200kg; kokos 0,200kg + na dohuštění; lžíce marmelády
postup: suroviny smícháme a řádně promícháme v hrnci, pak zahříváme na vodní lázni až do rozpuštění cukru. Nahřátou hmotu dochutíme lžící marmelády a dohustíme kokosem na hustější kaši. Cukrářským sáčkem s hladkou trubičkou stříkáme malé kokosky na pečící papír, sušíme při teplotě 130stupňů.

4. Kokosové kuličky
suroviny: cukr moučka 0,840kg; kokos 0,700kg; máslo 0,400kg; kakao 0,300kg; bílky 7ks, rum a kokos na dochucení a obalení.
postup: suroviny smícháme, ochutíme rumem a vypracujeme tuhou hmotu, ze které pak vyvalujeme kuličky, které obalujeme v kokosu.

 

  Vánoční cukroví   Vánoční cukroví   Vánoční cukroví   Vánoční cukroví   Vánoční cukroví  

5. Linecká kolečka s marmeládou
suroviny: hladká mouka 0,480kg; cukr moučka 0,150kg; vanilin 1ks; hera 0,310kg; prášek do pečiva 1/2ks; vejce 1ks, citronová kůra
postup: suroviny smícháme v tuhé těsto a necháme cca 2hodiny odležet v chladu. Z vyváleného těsta vykrajujeme tvary, u vršků vytvoříme středové otvory a pečeme na 180stupňů. Vršky ještě za horka obalujeme v moučkovém cukru. Slepujeme jahodovou marmeládou.

6. Linecké cákané čokoládou
suroviny: stejné jako na linecká kolečka
postup: stejný jako u lineckých koleček, vršky po slepení přecákáme čokoládou

7. Linecké slepované s ořechovou náplní
suroviny: stejné jako na linecká kolečka
postup: stejný jako u lineckých koleček
náplň:
cukr krupice 0,225kg; ořechy 0,375kg; drobečky 0,375kg; mléko 0,800lt.; vanilin 1ks; rum na dochucení a drobečky na zahuštění
postup: svaříme mléko s cukrem a nastrouhanými ořechy, sundáme z plotny a přimícháme vanilin, rum a dohustíme drobečky z piškotů. Pro zjemnění chuti můžeme přidat část máslového krému. náplní plníme linecké tvary, které přiklápíme vršky potaženými v čokoládě a zdobené strouhaným ořechem

8. Rafaello kuličky
suroviny: 100%tuk 0,250kg; sušené mléko 0,120kg; moučkový cukr 0,100kg; piškoty 0,150kg; salko 1plechovka; vanilin 1ks; kokos 0,150kg + na obalení, rum
postup: rozpustíme tuk, vmícháme ostatní suroviny a necháme ztuhnout, nejlépe v chladu. Pak tvoříme kuličky, do kterých zabalujeme spařené a oloupané mandle, obalujeme v kokosu.

9. Šlehačkové obdélníčky
suroviny: polohrubá mouka 0,525kg; hera 0,300kg; smetana ke šlehání 0,180lt.; prášek do pečiva 1ks; vejce 1ks
postup: suroviny smícháme v tuhé těsto a necháme odležet. Těsto vyválíme a vykrajujeme různé tvary, které pečeme na 180stupňů. Za horka ještě obalujeme v moučkovém cukru.

 

  Vánoční cukroví   Vánoční cukroví   Vánoční cukroví          

10. Vaflová srdíčka s ořechovou náplní, polomáčená
suroviny: hladká mouka 0,325kg; cukr moučka 0,165kg; vanilin 1ks; hera 0,325kg; vejce 1ks; ořechy 0,150kg; skořice
postup: suroviny smícháme v tuhé těsto a necháme odležet. Vykrajujeme různé tvary, pečeme na 180stupňů. Plníme ořechovou náplní (stejná jako u lineckého) a přiklápíme vršky polomáčené v čokoládě, zdobíme strouhaným ořechem.

11. Vaflové rohlíčky
suroviny: stejné jako na srdíčka
postup: stejný jako u srdíček. Z těsta tvarujeme rohlíčky, pečeme a za horka obalujeme v moučkovém cukru

12. Vosí hnízda
suroviny: piškoty 0,320kg; cukr moučka 0,320kg; máslo 0,150kg; kakao 3lžíce; 1dcl mléka. Náplň: cukr moučka 0,140kg; máslo 0,160kg; žloutek 2ks; rum
postup: suroviny smícháme v tuhou hmotu, kterou vtlačujeme do vysypaných formiček na vosí hnízda. Vytvoříme důlek a ten plníme náplní. Uzavřeme piškotem a vyklepneme z formičky.

 

Dorty pro kamarádku na svatbu

  Svatební dorty   Svatební dorty   Svatební dorty   Svatební dorty      

 

Nehty a zdobení nehtů

Další z mých profesí byla nehtová modeláž, a tak Vám představuji některé ze svých prací (převážně zdobení barevnými gely)

  Ukázka z mé tvorby   Ukázka z mé tvorby   Ukázka z mé tvorby   Ukázka z mé tvorby      

 

  Ukázka z mé tvorby   Ukázka z mé tvorby   Ukázka z mé tvorby   Ukázka z mé tvorby      
  Ukázka z mé tvorby   Ukázka z mé tvorby   Ukázka z mé tvorby   >Ukázka z mé tvorby      
  Ukázka z mé tvorby   Ukázka z mé tvorby              

 

Fotografování

Toto je koníček, který mě strašně baví. Nerozumím termínům čočka, objektiv, zoom apod., tedy s tou čočkou bych si věděl rady, ale tak možná v kuchyni :o))), a tak si fotím podle sebe a hlavně pro radost. Zde jsou některé mé fotografie.

             

 

             

 

                   

 

Kreslení a malování

  Prkénko s ubrouskovou technikou a přemalbou   Ručně malované šaty, zdobené flitry, korálky a kůží   Ručně malované šaty, zdobené flitry, korálky a kůží          
Ukázky z mojí tvorby

 

                     

 

Make-up a líčení

Kdo mě nezná, nepochopí, ale ti co vědí, tak ví, že make-up a líčení patří k mému životu asi jako sůl. Mezi mé koníčky totiž patří travestie show a doublerství a to se bez make-upu bohužel neobejde. Tak se podívejte jak vypadám v civilu a jak v make-upu, třeba jako Jackson, nebo Madonna :o)))))

  Jako M.Jackson ve vlastnoručně vyrobeném kostýmu   Jako Madonna   Portrét jako Lucka Bílá   Jako Cher   Kylie Minogue naživo, čelenka je vlastnoruční výroby  

 

  Jako M.Jackson   Já a make-up   Jako M.Jackson ve vlastnoručně vyrobeném kostýmu          
Kostýmy na M.Jacksona jsou má vlastní tvorba

 

Ruční práce

zde bych zmínil především pletení. Háčkování mi nikdy moc nešlo (spíš mě nebavilo), vyšívání taky ne, ale pletení to mám moc rád. Ostatně jsem velkým vyznavačem svetrů a tak jednou za čas, pokud je nějaká chvilka volná, si uštrikuju nějaký ten svetřík či šálu nebo ponožky (ty jsou supr, páč v zimě je v nich krásně teploučko)

                     

 

                     

 

Vaření

Koníček, který mě baví, ale musí na to být nálada. Když se mi nechce, ošidím se třeba párkem v rohlíku, toastem, nebo někdy i hamburgrem (ale to už musí být fakt fofr, že si ho dám, od srdce jej nesnáším :o))))

                     

 

                     

Ostatní hobby a koníčky

Tanec

Mezi ty nejhlavější patří tanec, neboť ten provozuji neustále, hrozně rád tančím a jako učitel tance jsem působil na několika místech a v několika souborech a skupinách. Tanci se věnuji již 21let.

                     

 

Zpěv


Také rád zpívám, i když už to není co to bývalo, přeci jen to chce pořádný trénink a na ten mi nějak nezbývá čas, a tak si broukám alespoň doma a nebo při posezení s přáteli. Ukážu Vám nějaké ty fotečky, když jsem byl ještě malý kluk a byli jsme se sborem zpívat papežovi v Římě. Nezapomenutelný zážitek, bylo to nádherný :o)))

  Ve 13ti letech v Římě u Papeže se školním pěveckým sborem   Pěvecký sbor Kahánek ve Vatikánu na audienci u papeže Jana Pavla II.              

 

Četba


Když mám čas (to dost zavádějící, neboť času nikdy nemám moc :o)))), tak rád čtu a protože mě televize moc nebaví, tedy až na televizní noviny u kterých deno denně prožívám infarktové situace a profesní materiály jako jsou muzikály, taneční filmy a hudební dokumenty, se na tv opravdu nedívám. Ostatně není téměř na co, neboť všechny komerční i nekomerční televize dávají hromadu přiblblých telenovel a seriálů, které jsme stejně všichni už stokrát viděli a tak si raději pustím nějakou pěknou muziku a otevřu si knížku. Paradoxem je, že ke knihám jsem přišel teprve nedávno. Jsem z té generace, která zažila na základní škole sametovou revoluci v dost ranném věku a tak vše západní bylo "in" a vše komunistické bylo "out" a k tomu patřila i ta "příšerná povinná četba" do které nás nutili. My však měli zájem již o jiné věci, které jsme do té doby neznali a které sem přicházeli ze západu a tak na čtení nebylo čas. Až nyní zjišťuji o jak krásné věci jsem tehdy přišel, a tak se to nyní snažím vše dohnat a napravit. A proto se snažím číst klasiky, povinnou četbu a musím říct, že mě to fakt chytlo. Více o knížkách si povíme příště (musím ještě dodělat tyhle stránky ne? :o)))

Oblíbené knihy:
Na větrné hůrce - E.Bronteová
Kartouza parmská - Stendhal
Paní Bovaryová - G.Flaubert
Kytice - K.J.Erben
Na dvoře vévodském - A.Jirásek

Novinky:


29.12.2008
NOVÝ VZHLED STRÁNEK
---------------------

Oficiální stránky soutěže Miss Latoya

Otevřeny registrace pro 2.ročník soutěže MISS LATOYA 2011
----------------------

Atmosféra Vánoc 2009
----------------------

Dobové šaty (Baroko,Rokoko) Kněžna Sofia
----------------------

Šaty "Oheň" alá Blanka Matragi
----------------------

Šaty pro vítězku 1.ročníku soutěže Miss Latoya 2010
----------------------

Kolekce fotografií pro kalendář 2010
-----------------------

Návod na lavírku - ručně malované šaty ala Blanka Matragi
---------------------

Předvánoční akce s dětmi ze zvláštní základní školy v Teplicích
---------------------

Nové Fashion Royalty
-----------------------

 
Design by latoya 2008
 
Info o mě Panenky Barbie Moje sbírka panenek Panenky Moje hobby a zájmy Odkazy na podobné stránky Kontakt Zpět na úvodní stránku