Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz
   
 
 

Téma měsíce 2008
Téma měsíce 2009
Svatební šaty
Společenské šaty
Denní oblečení
Domácí oblečení
Oblečení pro Kena
Ostatní oblečky
Střihy a návody
Nábytek a bytové doplňky
Jídlo, květiny a doplňky
Zvířátka a ostatní
Zátiší a kulisy
Šperky a ozdoby
Barbie
Ru Paul
Tonner
Fashion Royalty
Celebrity show
OOAK tvorba
MIISS 2010
Michael Jackson
Cruella De Vil

Výrobní postup pohovky pro panenky Barbie

  Výrobní postup - pohovka   Vzhledem k tomu, že se mi rodina panenek nějak rychle rozrostla, vznikla zde potřeba něčeho, na čem budou moci sedět. Rozhodl jsem se proto vyrobit sedačku pro více panenek. Pustil jsem se tedy do návrhu, který dopadl asi tak, jak vidíte vedle na obrázku, ten se stal výchozím bodem pro další výrobu.  
  Výrobní postup - pohovka   Po návrhu přišla na řadu výroba "střihů" nebo vzorů (jak chcete) jednotlivých dílů. Já je kreslím vždy na papír, které pak přenáším na samotný materiál.  
  Výrobní postup - pohovka   Polystyren jsem zvolil jako materiál na tělo pohovky. Na něj jsem překreslil jednotlivé díly. Polystyren byl o tloušťce 2cm.  
  Výrobní postup - pohovka   Díly jsem nařezal kuchyňským nožem se zoubky (tady asi leckterému modeláři vstávají vlasy hrůzou), přiznám se, nejsem žádný modelář a tak mi musel ten nůž vystačit a po pravdě řečeno, vystačil. :o)  
  Výrobní postup - pohovka   Ještě jednou ukázka všech dílů. U zad pohovky se mi povedlo při řezání ulomit roh, s tím jsem si hlavu moc nedělal, mám přece lepidlo (Herkules) ne? Všechny díly jsem přebrousil "šmirglem" aby ty hrany nebyly tak ostrý. Dobře se s tím pracuje, jen je z toho pěknej bordel....:o))))  
  Výrobní postup - pohovka   Pak ovšem nastal problém. Nožičky na nákresu měly výšku 5cm, ale to bylo na pohovku moc vysoké, tak jsem použil jen jednu z nožiček a tu jsem rozdělil na půlku. Takže z jedné vznikly dvě o výšce cca 2,5cm. Ty jsem pak přilepil lepidlem na jednu stranu sedící plochy.  
  Výrobní postup - pohovka   Poté jsem si dle velikosti sedící plochy nastříhal molitan, aby se na pohovce pohodlně sedělo. Barbínám je to sice jedno, ale představte si, že byste na tom seděli vy!? Jo, nedá se nic dělat a tak ten molitan tam prostě musí být, nehledě na to, že to tu pohovku trochu zvedlo poté, co jsem uřezal ty nožičky :o)))  
  Výrobní postup - pohovka   Tak a tady můžete vidět všechny polystyrenové díly pohromadě tak, jak by to mělo asi ve finále vypadat.  
  Výrobní postup - pohovka   Pardon, ještě přidáme ten molitan, ať je to kompletní :o)  
  Výrobní postup - pohovka   Zkouška jak se na tom leží...., prý to celkem ujde, říkala panenka a tak jsem se pustil dál do výroby.  
  Výrobní postup - pohovka   Na povlak mi posloužila stará flanelová košile, kterou jsem už stejně nenosil. Tak jsem vzal nůžky, fix a pravítko a začal jsem měřit a stříhat látku na potah.  
  Výrobní postup - pohovka   Občas jsem vyzkoušel, zda jsem se "trefil", páč nesnáším moc měření tak to kreslím někdy tak trochu od oka, občas se i zadaří...:o))  
  Výrobní postup - pohovka   Další fází bylo samotné potahování jednotlivých dílů potahem. Začal jsem od nožiček (z vnitřní strany) a pokračoval jsem s lepením přes přední výšku, sedící plochu s molitanem (zde jsem nic nelepil) až na zadní výšku (zde jsem zase použil lepidlo) až přes zadní nožičku zpět dovnitř.  
  Výrobní postup - pohovka   Asi tak nějak to vypadá po přilepení potahu. Doufám, že se v tom vyznáte, neumím to moc popsat, tak snad to bude jasné z obrázků :o). Toto je tedy pohled zespodu tam, kde jsou nožičky  
  Výrobní postup - pohovka   A toto je pohled zvrchu, kde je sedící plocha.  
  Výrobní postup - pohovka   Čelo, neboli záda pohovky a boky jsem oblepil stejným způsobem. zabalil jsem díly do potahu od spodu a tam, kde si o madlo opíráme ruce, tam jsem to nechal volné pro pozdější upravu (tedy celé hrany).  
  Výrobní postup - pohovka   Ty jsem potom přelepil jedním dílem (jeden z dvou volných) potahu a druhý díl (taktéž ten volný), jsem zahnul dovnitř a přišpendlil na přilepený díl potahu na hraně. Pak jsem vzal jehlu a nit a přehnutý díl jsem přišil k přilepenému dílu. Dělá to tak trochu dojem, jako že je pohovka šitá z dílů.  
  Výrobní postup - pohovka   Zde vidíte všechny potahy (pouze) přilepené (ještě nepřišité) na jednotlivých dílech pohovky.  
  Výrobní postup - pohovka   Nakonec všechny díly přilepíme k sobě lepidlem (Herkules) a necháme pořádně zaschnout, a ne jako já, když jsem byl nedočkavý a zůstaly mi díly v ruce. Takže rada pro všechny: vydržte a nechte do druhého dne zaschnout ok?! :o))))  
  Výrobní postup - pohovka   A tady už vidíte výsledek. V sekci Doplňky v záložce nábytek můžete vidět i osazení pohovky panenkami. Vejde se jich tam celkem 5. Pokud se Vám návod líbí, nebo máte nějaké dotazy či připomínky, napište to do vzkazníku na stránkách. Péťa  

 

 

 

 

 

Novinky:


29.12.2008
NOVÝ VZHLED STRÁNEK
---------------------

Oficiální stránky soutěže Miss Latoya

Otevřeny registrace pro 2.ročník soutěže MISS LATOYA 2011
----------------------

Atmosféra Vánoc 2009
----------------------

Dobové šaty (Baroko,Rokoko) Kněžna Sofia
----------------------

Šaty "Oheň" alá Blanka Matragi
----------------------

Šaty pro vítězku 1.ročníku soutěže Miss Latoya 2010
----------------------

Kolekce fotografií pro kalendář 2010
-----------------------

Návod na lavírku - ručně malované šaty ala Blanka Matragi
---------------------

Předvánoční akce s dětmi ze zvláštní základní školy v Teplicích
---------------------

Nové Fashion Royalty
-----------------------

 
Design by latoya 2008
 
Info o mě Panenky Barbie Moje sbírka panenek Panenky Moje hobby a zájmy Odkazy na podobné stránky Kontakt Zpět na úvodní stránku